Głośniki Audioengine A2+ (aktywne)

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 349,00 zł 1349.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Audioengine A2+ - stołowe głośniki aktywne klasy premium

- Doskonały dźwięk połączony z elegancką prostotą i nowym standardem połączeń dla komputerowych systemów dźwięku.
- Wiele możliwych konfiguracji, obsługa USB audio, wejścia analogowe, opcja podłączenia subwoofera.
- Zaprojektowane do ustawienia na biurku, sprawdzą się przy nagłaśnianiu małych pomieszczeń, przygotowane do montażu na wiszakach ściennych i sufitowych.

Audioengine A2+ jest następcą wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego modelu A2. Uzupełniliśmy jego funkcjonalność, aby stał się jeszcze lepszy. Dziękuj zintegrowaniu przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC), Audioengine A2+ można podłączyć do komputera PC za pośrednictwem złącza USB i przesyłać wysokiej jakości dźwięk cyfrowy z pominięciem gniazda słuchawkowego. Wyjścia audio pozwalają na dołączenie subwoofera, a dzięki dostępnym opcjonalnym adapterom Audioengine, dźwięk można przesyłać też bezprzewodowo. Audioengine A2+ jest pierwszym krokiem na drodze prowadzącej do świata wysokiej jakości dźwięku dla komputerów PC i urządzeń mobilnych.

Postaw na lepszy dźwięk

Audioengine A2+ wyznacza nowy standard dla dźwięku komputerowego. Głośniki są niewielkie, ale oferują imponujące brzmienie, które wzbogaci możliwości każdego komputera PC.
Wiemy doskonale jak duża może być różnica pomiędzy produktami wytwarzanymi na masową skalę, a tymi indywidualnie projektowanymi i produkowanymi w niedużych manufakturach.
A2+ został zaprojektowany i ręcznie zmontowany, po to, aby zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość dźwięku i wykonania, a przez to i pełną satysfakcję z dokonanego zakupu.

Braterska wierność

Objętość obudowy modelu A2+ to około 1/3 objętości "starszego" brata A5+. Rozmiar jest idealny do instalacji na stole, biurku, czy w małym pokoju.
W konstrukcji A2+ użyliśmy tych samych kopułek wysokotonowych i wykonanych w tej samej technologii przetworników kevlarowych co w modelu A5+.
Wzmacniacz mocy zbudowano w oparciu o te same komponenty, głośnik ma też pełnowymiarowe, pozłacane złącza.
Ręcznie wykonana i polerowana obudowa potwierdza najwyższą klasę sprzętu. Nie uznajemy kompromisów i zawstydzamy innych producentów plastikowych pudełek.

Mały głośnik, mocny bas

Można by standardowo stwierdzić, że bas głośników Audioengine A2+ będzie adekwatny do ich wielkości. Wielkość jest oczywicie dla basu ważna. Musicie jednak to usłyszeć i osądzić sami.
W modelu A2+ bas wydobywany jest dzięki zaawansowanej konstrukcji akustycznej obudowy, przetworników i zestrojonego z nimi wzmacniacza i zwrotnicy.
Nie ma tu żadnych układów cyfrowej korekty sygnału, manipulowania czy sztucznego podbijania niskich tonów.
Drewno od zawsze było preferowanym materiałem wykorzystywanym przy budowie głośników. Zapewnia obudowom dużą sztywność, ważną szczególnie przy wysokich poziomach głośności, a dla niskich częstotliwości powala na swobodne projektowanie wydajnych i skutecznych portów bas-reflex.

Uniwersalne i efektywne

A2+ jest głośnikiem stołowym, lecz znakomita jakość brzmienia i lekkość z jaką buduje szeroką i pełną detali scenę muzyczną sprawia, że jest również interesującą opcją dla nagłaśniania niedużych pomieszczeń.
Będzie świetnie brzmieć z każdym rodzajem muzyki, z dźwiękiem z gier komputerowych czy filmów. W większości przypadków doskonale poradzi sobie bez subwoofera. Podobnie jak w większym modelu A5+, bardzo wydajny i jednocześnie oszczędny wzmacniacz mocy został wbudowany w lewy głośnik. Gdy muzyka jest wyłączona, zestaw przechodzi w oszczędny tryb uśpienia minimalizując pobór prądu.

Prosta instalacja

Zintegrowanie głośników ze wzmacniaczem eliminuje konieczność instalacji i podłączania zewnętrznego wzmacniacza, pozwala też zaoszczędzić sporo miejsca.
Lewy głośnik podłączamy do gniazdka sieciowego, a prawy głośnik łączymy z lewym dołączonym do zestawu kablem. Wszystkie wewnętrzne elementy systemu zostały ze sobą precyzyjnie zestrojone, tak aby zapewnić doskonały dźwięk bez konieczności dopasowywania do siebie wzmacniaczy i klasycznych głośników.
Gniazdo RCA oraz mini-jack do przyłączania analogowych źródeł dźwięku, oraz złącze USB dla audio z komputera znalazły się z tyłu lewego głośnika. Tam też znajduje się pokrętło ustawiania głośności i wyłączające sprzęt. Przy użyciu złącza USB do podłączenia zestawu do komputera PC nie są potrzebne żadne dodatkowe sterowniki czy oprogramowanie. A2+ posiada także regulowane wyjście audio (RCA) które umożliwia przesłanie sygnału dalej, np. do subwoofera.

Usłysz różnicę

Audioengine A2+ wyznacza nowy poziom jakości dźwięku i estetyki dla aktywnych głośników multimedialnych.
Dobrze wpasowuje się w rynkową niszę powstałą pomiędzy głośnikami komputerowymi, a domowym sprzęt audio wyższej klasy. Nawet jeśli nie jesteś audiofilem, gwarantujemy że usłyszysz różnicę i twoja muzyka będzie brzmieć naprawdę nieźle!

Audioengine A2+

Główne cechy

 • Zaprojektowane do ustawienia na stole lub biurku lub nagłośnienia niedużych pokoi
 • Wbudowany wzmacniacz stereo klasy A/B
 • Pokrętło głośności z tyłu lewego głośnika
 • Podwójne wejście audio: RCA stereo oraz mini-jack 3.5mm
 • Wejście USB audio - działanie komputerami PC/Mac bez dodatkowego oprogramowania
 • Regulowane, pełnozakresowe wyjście audio (RCA)
 • Pozłacane złącza przyłączeniowe
 • Kevlarowe przetworniki średnio-nisko tonowe o średnicy 2,75"
 • Jedwabna kopułka wysokotonowa 3/4" z magnesem neodymowym
 • Precyzyjnie, ręcznie wykonana obudowa z frontowym portem bass-reflext
 • Ekranowanie magnetyczne
 • Tryb oszczędzania energi
 • Otwór montażowy z gwintem 1/4" w podstawie
 • Komplet kabli w zestawie

Możliwe konfiguracje

 • Komputery PC i MAC - połączenia analogowe i cyfrowe (USB)
 • Smartfony i tablety ze złączem słuchawkowym mini-jack
 • Urządzenia z systemem Android przez złącze USB (połączenie cyfrowe)
 • Urządzenia iPad/iPhone przez złącze USB (połączenie cyfrowe)
 • Tunery radia cyfrowego i internetowego, muzyczne systemy strumieniowe
 • Odtwarzacze CD/DVD, telewizory z analogowym wyjściem audio
 • Konsole gier
 • Dowolne sprzęt muzyczny z analogowym wyjściem audio RCA lub mini-jack 3.5mm.
 • Przewodowe i bezprzewodowe przetworniki DAC Audioengine

Audioengine A2+

Polecane akcesoria

 • Podstawki stołowe Audioengine DS1
 • Adapter Bluetooth Audioengine B1
 • Adapter bezprzewodowy Audioengine W3

Audioengine A2+

Typ Stołowe, multimedialne aktywne głośniki stereo
Typ wzmacniacza Podwójny (stereo), klasa AB, monolityczny
Moc wyjściowa 60W mocy całkowitej (2x30), 2x15W RMS, AES
Głośniki średnio-niskotonowy: 2,75" Kevlar
wysokotonowy: jedwabna kopułka 3/4", magnes neodymowy
Wejścia analogowe Pojedyncze wejście analogowe z podwójnym przyłączem:
3.5mm stereo jack
RCA L/R
niezbalansowane, impedancja 10Kohm
Wejście USB USB audio (16bit/48kHz)
pełne złącze USB, v1.1 lub wyższe
Przetwornik DAC USB TI/Burr Brown PCM2704C
Wyjścia RCA L/R (analogowe, regulowane)
Pasmo 65Hz-22kHz (±2.0dB)
SNR >95db (typical A-weighted)
THD+N <0.05% (niezależnie od napięcia zasilania)
Crosstalk -50dB
Zasilanie Zewnętrzny zasilacz:
 AC-in: 110-240V, 50/60Hz (automatyczne przełączanie)
 DC-out: 17.5V, 1.8A
(dedykowane DC złącze z blokadą przeciw wysunięciu kabla)
Systemy zabezpieczeń Kontrola prądu wyjściowego, zabezpieczenie termiczne, zabezpieczenie układów przy włączaniu i wyłączaniu zasilania
Obudowa MDF 6.35mm, lakierowana
Kolory: biały (połysk), czarny (satyna), czerwony (połysk)
Podstawa z pianką wytłumiającą
Otwór montażowy w podstawie, gwint 1/4"
Parametry środowiskowe Zakres temperatur (praca): 0°C - 40°C
Zakres temperatur (przechowywanie): -20°C do 46°C
Wilgotność relatywna: 5% do 95% (bez kondensacji)
Waga i wymiary Głosnik lewy (zasilany)
 152 x 101,6 x 146 mm (WxSxG), waga: 1,6kg
Głosnik prawy (pasywny)
 152 x 101,6 x 146 mm (WxSxG), waga: 1,4kg
Opakowanie 280 x 381 x 183 mm
Waga: 4,5kg

Audioengine A2+

Dedykowane komponenty

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i praktyce, Audioengine samodzielnie projektuje najbardziej krytyczne elementy swoich głośników - przetworniki, zwrotnice i obudowy. Dzięki temu nie musi dostosowywać się do gotowych komponentów dostępnych na rynku i może swobodnie kształtować jakość i brzmienie swoich produktów. To, co nie jest produkowane bezpośrednio we własnych zakładach (np. transformatory, magnesy czy okablowanie) jest wykonywane na zamówienie przez zaufanych kooperantów. Obudowy, głośniki, porty bass-reflex, wzmacniacze czy zwrotnice są starannie projektowane i dostrajane indywidualnie dla każdego modelu. A to oznacza że cały system pracuje bardzo wydajnie i zużywa mniej prądu w porównaniu do dzielonych systemów z pasywnymi głośnikami.

Inspirowane studyjnymi monitorami

Monitory studyjne to głośniki wykorzystywane przez producentów i inżynierów dźwięku w studiach nagraniowych. Są one projektowane aby zapewnić możliwie najbardziej płaską charakterystykę częstotliwościową, aby umożliwić producentom stworzenie materiału, który będzie możliwie najwierniej odtwarzany na większości głośników stosowanych w domach.
Głośniki Audioengine nie są projektowane jako monitory studyjne "bliskiego pola", staramy się jednak w naszych konstrukcjach stosować znaczną część tej samej technologii. Wykorzystujemy najwyższej klasy komponenty i podobną filozofię przy projektowaniu wszystkich naszych systemów głośnikowych.

Przetworniki

W swoich konstrukcjach Audioengine stosuje audiofilskiej jakości jedwabne kopułki wysokotonowe chłodzone ferroluidem, napędzane neodymowymi magnesami.
Zastosowane rozwiązania pozwalają na liniową pracę kopułek także przy wysokich mocach wejściowych.
Kevlarowe membrany głośników średnio-nisko tonowych zostały wzmocnione szklanym kompozytem aramidowym i zakończone gumowym łącznikiem o wysokiej elastyczności i trwałości. Dzięki swojej wytrzymałości kevlar zapewnia utrzymanie niezmiennego kształtu membran także przy dużych amplitudach i wysokim poziomie sygnału.
Materiały użyte przy konstrukcji głośników są na tyle mocne i trwałe, że można swobodnie korzystać ze sprzętu bez maskownicy ochronnej. Nasze głośniki będą grać i wyglądać świetnie także po wielu latach użytkowania.

Obudowy

Aby zminimalizować niepożądane rezonanse i zniekształcenia, obudowy głośników Audioengine wykonane są z grubych płyt MDF o podwyższonej sztywności, z dodatkowymi elementami usztywniającymi wewnątrz. Gęsty materiał tłumiący dźwięk od środka jest stosowany w celu zmniejszenia niepożądanych odbić dźwięku wewnątrz obudowy. Wszystkie krawędzie są zaokrąglone co redukuje dyfrakcje fal wysokiej częstotliwości po stronie frontów i sprawia że głośniki wyglądają bardzo estetycznie. Obudowy głośników A2+ wyposażono w specjalnie dostrojone, szczelinowe porty bass-refleks umieszczone w dolnej części frontów.

Wbudowany wzmacniacz

Podwójne wzmacniacze mocy klasy A/B stosowane w aktywnych głośnikach Audioengine są bardzo precyzyjnie projektowanymi konstrukcjami analogowymi.
Każda sekcja jest dostrajana indywidualnie dla każdego modelu aby zapewnić maksymalnie wydajne działanie systemu, oszczędniejsze pod względem zużycia prądu w porównaniu z systemami z zewnętrznym wzmacniaczem.
W głośniku A2+ wszystkie obwody w sekcji wzmacniacza mocy i przedwzmacniacza są montowane pionowo w sposób zapewniający maksymalną ochronę przed wstrząsami mechanicznymi.

Ekranowanie magnetyczne

Przetworniki wysokotonowe oraz średnio-nisko tonowe posiadają ekranowanie magnetyczne, co pozwala na ich stosowanie w bezpośredniej bliskości komputerów, monitorów i ekranów TV. Ekranowanie zapewnia dodatkową ochronę przy korzystaniu z nośników magnetycznych (np. dysków twardych) w bliskiej odległości od głośników.

Audioengine A2+

Opinie o produkcie (0)

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

Oblicz wysokość raty

Oblicz wysokość raty

darmowa wysyłka od 999 pln

PREORDER
Konsola Game & Watch: Super Mario Bros.
Konsola Game & Watch: Super Mario Bros.
259,00 zł
szt.
Premiera 13.11.2020
Gra Hyrule Warriors: Age of Calamity (Nintendo Switch
Gra Hyrule Warriors: Age of Calamity (Nintendo Switch
229,00 zł 219,00 zł
szt.
Premiera 20.11.2020
Amiibo Smash Dragon Quest Hero
Amiibo Smash Dragon Quest Hero
74,90 zł
szt.
Premiera 25.09.2020
Mario Kart Live Home Circuit – Luigi (Nintendo Switch)
Mario Kart Live Home Circuit – Luigi (Nintendo Switch)
429,00 zł
szt.
Premiera 16.10.2020
Gra Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer (Nintendo Switch)
Gra Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer (Nintendo Switch)
154,90 zł 149,00 zł
szt.
Premiera 23.10.2020
Gra Pikmin 3 DeLuxe (Nintendo Switch
Gra Pikmin 3 DeLuxe (Nintendo Switch
229,00 zł 219,00 zł
szt.
Premiera 30.10.2020
Amiibo Smash Joker
Amiibo Smash Joker
74,90 zł
szt.
Premiera 25.09.2020
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl