Z powodu przerwy urlopowej sklep stacjonarny jest nieczynny do 14.08.2020r.

Zamówienia złożone w tym czasie będą zrealizowane po 15.08.2020r.

 

Głośnik Audioengine B2 aktywny

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 599,00 zł 1599.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Audioengine B2 - aktywny głośnik Bluetooth® klasy premium

B2 jest aktywnym stereofonicznym głośnikiem pozwalającym na odtwarzanie wysokiej jakości muzyki z urządzeń mobilnych lub komputera PC. Opcja łączności bezprzewodowej pozwala na strumieniowe odtwarzanie muzyki z wszelkich urządzeń obsługujących standard Bluetooth, także z wykorzystaniem kodeka aptX.

Łatwe podłączenie

  Konfiguracja i parowanie głośnika B2 z posiadanym tabletem, komputerem lub smartfonem jest bardzo proste i przebiega w kilku krokach:
 1. Wyjmij głośnik B2 z opakowania i podłącz antenę bluetooth wkręcając ją do odpowiedniego gniazda znajdującego się z tyłu obudowy.
 2. Podłącz kabel zasilający do gniazdka sieciowego, a drugi koniec do gniazda z tyłu B2.
 3. Włącz głośnik przełącznikiem z tyłu obudowy, B2 automatycznie uruchamia się w trybie parowania, oczekując na nawiązanie połączenia bluetooth.
 4. W urządzeniu mobilnym uaktywnij łączność Bluetooth i wybierz "Audioengine B2" z listy znalezionych urządzeń. Żadne kody PIN nie są wymagane.
 5. I gotowe! Można już odtwarzać muzykę.
 6. Głośność należy regulować po stronie urządzenia mobilnego oraz pokrętłem z tyłu obudowy B2.

Duży zasięg

Jakość dźwięku z większości mobilnych urządzeń z Bluetooth zwykle nie jest bardzo wysoka, a ograniczony zasięg łączności bywa czasem frustrujący. B2 rozwiązuje te problemy poprzez obsługę standardu aptX, zaprojektowanego specjalnie do radiowego przesyłania dźwięku wysokiej jakości. Specjalnie dostrojone układy obsługujące łączność bezprzewodową w połączeniu z wydajną, zewnętrzną anteną pozwoliły na duże zwiększenie zasięgu B2 w porównaniu z innymi podobnymi urządzeniami.

Jakość dźwięku bezprzewodowego

Jeżeli posiadasz już jakieś urządzenie obsługujące Bluetooth: smartfon, tablet lub komputer, B2 pozwoli ci maksymalnie wykorzystać jego możliwości i uzyskać dźwięk możliwie najlepszej jakości. Dzięki aptX nawet wysokiej rozdzielczości dźwięk przesłany przez Bluetooth nie straci na jakości, a wysokiej klasy przetwornik DAC pracuje zawsze w rozdzielczości 24bitów, nawet gdy odtwarzane pliki są niższej jakości.

Zobacz i usłysz różnice

Atrakcyjne wzornictwo, wysoka jakość wykonania, ręcznie montowana drewniana obudowa w przypadku B2 - to standard dla urządzeń Audioengine. Stosujemy najwyższej jakości komponenty i stale dążymy do zapewnienia maksymalnej wierności dźwięku, utrzymując przy tym przystępne ceny. Audioengine B2 jest kolejnym elementem wypełniającym lukę na styku muzyki cyfrowej i domowego sprzętu hi-fi. Nawet jeśli nie jesteś audiofilem, gwarantujemy że usłyszysz różnicę i twoja muzyka będzie brzmieć naprawdę nieźle!

Audioengine B2

Główne cechy

 • Strumieniowe odtwarzanie dźwięku z dowolnych urządzeń obsługujących Bluetooth®-audio.
 • Stereofoniczna konstrukcja dwudrożna oferująca doskonały dźwięk.
 • Proste i szybkie podłączenie i uruchomienie.
 • Uproszczona konfiguracja bezprzewodowa, bez haseł i pinów.
 • Obsługa standardu Bluetooth aptX zapewniającego najwyższą jakość dźwięku przesyłanego drogą radiową
 • Poszerzony zasięg działania dzięki zewnętrznej antenie Bluetooth.
 • Para dedykowanych, kevlarowych przetworników średnio-nisko tonowych.
 • Para jedwabnych kopułek wysokotonowych.
 • Dwa frontowe kanały bas-reflex wspomagające odtwarzanie niskich tonów.
 • Akustycznie izolowana ręcznie wykonana, obudowa z magnetycznie mocowaną maskownicą.
 • Wejście audio AUX (jack 3.5mm).
 • Zintegrowany, wewnętrzny zasilacz.
 • Tryb uśpienia auto-sleep zapewniający oszczędność energii

Możliwe konfiguracje

Dowolne urządzenie obsługujące Bluetooth audio jako źródło(komputer, smartphone itd). Dowolne urządzenie z analogowym wyjściem audio.

Informacje o Bluetooth® i aptX®

Produkty Audioengine oferujące łączność Bluetooth można z łatwością podłączyć do dowolnego urządzenia (źródła) obsługującego transmisję BT audio. Jednak najlepsze efekty uzyskuje się przy połączeniu z urządzeniami obsługującymi rozszerzony protokół transmisji Bluetooth aptX, przeznaczony specjalnie do przesyłania muzyki w wysokiej jakości. Więcej informacji o standardzie aptX można znaleźć tu.

Jeżeli rozważasz zakup nowego smartfona, tableta lub komputera z łącznością Bluetooth, lub jeżeli chcesz sprawdzić czy posiadane już urządzenie obsługuje standard aptX, sprawdź listę urządzeń publikowaną na stronie.

Użytkownicy urządzeń iPad i iPhone bez wsparcia dla aptX - jeszcze nic straconego!

System MacOS (MacBook, iMac, Mac mini) obsługuje Bluetooth z aptX, jednak w przypadku korzystania z urządzeń iPhone lub iPad, do transmisji dźwięku Apple używa kodeka AAC i nie obsługuje aptX. Dźwięk kodowany w AAC brzmi bardzo dobrze i pozwoli dodatkowo w pełni wykorzystać korzyści płynące z nadpróbkowania (upsampling) do 24bit wykonywanego na przetworniku DAC w B2. Użytkownicy urządzeń z systemem iOS korzystający z połączenia bluetooth z pewnością nie będą rozczarowani jakością dźwięku przy korzystaniu ze sprzętu Audioengine.

Audioengine B2

Typ Aktywny głośnik stereo
Typ wzmacniacza Podwójny (stereo), klasa AB, monolityczny
Moc wyjściowa 60W mocy całkowitej (2x30), 2x15W RMS, AES
Głośniki średnio-niskotonowy: 2.75" Kevlar
wysokotonowy: jedwabna kopułka 3/4", magnes neodymowy
Wejścia Bluetooth, 3.5mm stereo jack (AUX, analog)
Impedancja wejścia AUX 10Kohms, niezbalansowane
Pasmo 65Hz-22kHz (±2.0dB)
SNR >95db (typical A-weighted)
THD+N <0.05% (niezależnie od napięcia zasilania)
Crosstalk -50dB
Filtrowanie zasilania 3-stage redundant regulation
Zasilanie 100-240V AC, 50/60Hz (automatyczne przełączanie)
Tryb oszczędzania energii auto-sleep
Systemy ochrony Kontrola prądu wyjściowego, zabezpieczenie termiczne, zabezpieczenie układów przy włączaniu i wyłączaniu zasilania
Standard transmisji radiowej Bluetooth 4.0 (class 2), audio: SBC, aptX
profile: A2DP, AVRCP
Zasięg Bluetooth do 30m
Przetwornik DAC TI PCM5102A
Obróbka strumienia audio 24-bit (upsampling)
data rate - zależne od strumienia Bluetooth
Opóźnienie dla połączenia Bluetooth (latency) ~30 ms
Obudowa płyta MDF 18mm z naturalną drewnianą okleiną
dostępne kolory: czarny mat, orzech, zebrano (zebrawood)
Parametry środowiskowe Zakres temperatur (praca): 0°C - 40°C
Zakres temperatur (przechowywanie): -20°C do 46°C
Wilgotność relatywna: 5% do 95% (bez kondensacji)
Waga i wymiary 108 x 311 x 140 mm (WxSxG) bez anteny
Waga:
Opakowanie 267 x 407 x 191 mm
Waga: 4.6kg

Charakterystyka przetwornika DAC

W głośniku B2 zastosowany został układ TI PCM5102A DAC, powszechnie znany z wysokiej klasy parametrów i niskiego poziomu szumów.
Układ pracuje w rozdzielczości 24 bitów, a więc dla sygnału audio o niższej rozdzielczości wykonuje nadpróbkowanie (upsampling).
Zastosowanie trójstopniowych filtrów w torze zasilania oraz przetwarzanie sygnału w rozdzielczości 24 bitów pozwoliło na uzyskanie bardzo wysokiego wskaźnika SNR oraz bardzo niskich poziomów zniekształceń, nieosiągalnych w wielu konkurencyjnych głośnikach Bluetooth.

Powiększony zasięg

Większość urządzeń obsługujących radiową łączność Bluetooth ma zasięg ograniczony zazwyczaj do jednego pomieszczenia (typowo: 10m). B2, dzięki odpowiedniemu dostrojeniu układów radiowych i zastosowaniu wydajnej zewnętrznej anteny oferuje wyraźnie większy zasięg bez wyraźnej degradacji poziomu sygnału.

Jakość dźwięku bezprzewodowego

Technologia aptX obsługiwana przez B2 pozwala na znaczące zminimalizowanie strat jakości dźwięku przesyłanego za pośrednictwem Bluetooth.
Jednakże B2 zapewnia pełną kompatybilność także z urządzeniami nie obsługującymi tej technologii, tak abyś miał pewność, że posiadane urządzenia będą razem współpracować.

Dedykowana konstrukcja

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i praktyce, Audioengine samodzielnie projektuje najbardziej krytyczne elementy swoich głośników - przetworniki, elementy wzmacniaczy i obudowy.
Dzięki temu nie musi dostosowywać się do gotowych komponentów dostępnych na rynku i może swobodnie kształtować jakość i brzmienie swoich produktów.
To, co nie jest produkowane bezpośrednio we własnych zakładach jest wykonywane na zamówienie przez zaufanych kooperantów.
Obudowy, głośniki, porty bass-reflex czy zwrotnice są starannie projektowane i dostrajane indywidualnie dla każdego modelu.

Inspirowane studyjnymi monitorami

Monitory studyjne to głośniki wykorzystywane przez producentów i inżynierów dźwięku w studiach nagraniowych.
Są one projektowane aby zapewnić możliwie najbardziej płaską charakterystykę częstotliwościową, aby umożliwić producentom stworzenie materiału, który będzie możliwie najwierniej odtwarzany na większości głośników stosowanych w domach.
Głośniki Audioengine nie są projektowane jako monitory studyjne "bliskiego pola", staramy się jednak w naszych konstrukcjach stosować znaczną część tej samej technologii.
Wykorzystujemy najwyższej klasy komponenty i podobną filozofię przy projektowaniu wszystkich naszych systemów głośnikowych.

Przetworniki

W swoich konstrukcjach Audioengine stosuje audiofilskiej jakości jedwabne kopułki wysokotonowe chłodzone ferroluidem, napędzane neodymowymi magnesami.
Zastosowane rozwiązania pozwalają na liniową pracę kopułek także przy wysokich mocach wejściowych.
Kevlarowe membrany głośników średnio-nisko tonowych zostały wzmocnione szklanym kompozytem aramidowym i zakończone gumowym łącznikiem o wysokiej elastyczności i trwałości. Dzięki swojej wytrzymałości kevlar zapewnia utrzymanie niezmiennego kształtu membran także przy dużych amplitudach i wysokim poziomie sygnału.
Materiały użyte przy konstrukcji głośników są na tyle mocne i trwałe, że można swobodnie korzystać ze sprzętu bez maskownicy ochronnej. Nasze głośniki będą grać i wyglądać świetnie także po wielu latach użytkowania.

Obudowy

Aby zminimalizować niepożądane rezonanse i zniekształcenia, obudowy głośników Audioengine wykonane są z grubych płyt MDF o podwyższonej sztywności, z dodatkowymi elementami usztywniającymi wewnątrz.
Gęsty materiał tłumiący dźwięk od środka jest stosowany w celu zmniejszenia niepożądanych odbić dźwięku wewnątrz obudowy.
Obudowa B2 ma specjalnie zaprojektowane wnętrze, podzielone na dwie niezależne części dla każdego kanału osobno, z osobnymi portami bass-reflex.

Wbudowany wzmacniacz

Podwójne wzmacniacze mocy klasy A/B stosowane w aktywnych głośnikach Audioengine są bardzo precyzyjnie projektowanymi konstrukcjami analogowymi.
Każda sekcja jest dostrajana indywidualnie dla każdego modelu aby zapewnić maksymalnie wydajne działanie systemu, oszczędniejsze pod względem zużycia prądu w porównaniu z systemami z zewnętrznym wzmacniaczem.
Głośnik B2 wyposażono także w tryb auto-sleep - wyłączający część układów i wzmacniacz aby zapewnić dodatkową oszczędność energii gdy muzyka nie jest odtwarzana.

Ekranowanie magnetyczne

Przetworniki wysokotonowe oraz średnio-nisko tonowe posiadają ekranowanie magnetyczne, co pozwala na ich stosowanie w bezpośredniej bliskości komputerów, monitorów i ekranów TV. Ekranowanie zapewnia dodatkową ochronę w przypadku korzystania z nośników magnetycznych (np. dysków twardych) w bliskiej odległości od głośników.

Opinie o produkcie (0)

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

Oblicz wysokość raty

Oblicz wysokość raty

darmowa wysyłka od 999 pln

PREORDER
Gra Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer (Nintendo Switch)
Gra Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer (Nintendo Switch)
154,90 zł 149,00 zł
szt.
Premiera 23.10.2020
Gra Minecraft Dungeons (Nintendo Switch)
Gra Minecraft Dungeons (Nintendo Switch)
129,00 zł
szt.
zgodnie z ofertą przedsprzedaży
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl