PREORDER
Gra Club House Games : 51 Worldwide Classic (Nintendo Switch)
Gra Club House Games : 51 Worldwide Classic (Nintendo Switch)
159,00 zł
szt.
Premiera 05.06.2020
GraThe Legend of Heroes:Trails of Cold Steel III (Nintendo Switch)
GraThe Legend of Heroes:Trails of Cold Steel III (Nintendo Switch)
249,00 zł
szt.
Premiera 30.06.2020
Gra Paper Mario: Origami King (Nintendo Switch)
Gra Paper Mario: Origami King (Nintendo Switch)
239,00 zł 229,00 zł
szt.
Premiera 17.07.2020
Gra Deadly Premonition 2 (Nintendo Switch)
Gra Deadly Premonition 2 (Nintendo Switch)
199,00 zł
szt.
Premiera 10.07.2020
Gra Minecraft Dungeons (Nintendo Switch)
Gra Minecraft Dungeons (Nintendo Switch)
129,00 zł
szt.
zgodnie z ofertą przedsprzedaży
Gra Burnout Paradise Remastered (Nintendo Switch)
Gra Burnout Paradise Remastered (Nintendo Switch)
179,00 zł
szt.
Premiera 19.06.2020

darmowa wysyłka od 999 pln

Paczkomaty Inpost
Paczkomaty InPost

sprawdź opinie o sklepie

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Czas na zmianę - Nintendo Switch
Czas na zmianę - Nintendo Switch

Nintendo znowu to zrobiło! W niecałe 4 minuty zaprezentowali nową konsolę. Od tej pory urządzenie znane pod kryptonimem Nintendo NX, to Nintendo Switch! Ten krótki film zawierał jednak sporo ciekawych informacji i pokazał ciekawe funkcje konsoli. Na nas konsola zrobiła ogromne wrażenie. Poniżej opiszemy, to co spodobało nam się najbardziej.

1. Modularny kontroler.

Film z prezentacją zaczyna się od krótkiego fragmentu rozgrywki z nowej gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mężczyzna w nią grający trzyma pada, który na pierwszy rzut oka wygląda bardzo klasycznie i przypomina pady znane z konsol Sony czy Microsoftu. Jednak już po chwili okazuje się, że to co widzimy na wideo, to tylko jeden z trybów w jakim możemy obsługiwać nową konsolę japońskiego producenta.
Zatrzymajmy się tu na chwilę bo kontroler, który został przedstawiony rozwiewa jedną z największych tajemnic dotyczących producentów . Na początku roku do internetu przedostało się zdjęcie koszmarnie wyglądającego pada, który przypominał ten od SNES-a z zainstalowanym ekranem. Wiele osób zastanawiało się jak finalnie będzie wyglądał podstawowy kontroler i teraz mamy wszystko jasne. Joy-Con Grip to urządzenie, do którego będziemy wpinać daw mini pady (Joy-Cony), które będą mogły być połączone z konsolą lub będą mogły działać bezprzewodowo. Prawy Joy-Con ma na górze przycisk start, 4 przyciski A, B, X, Y oraz gałkę analogową. Lewy przycisk selekt, pod nim gałkę analogową i 4 przyciski, które zastąpią D-pad. Oba Joy-Cony mają po jednym bumperze i po jednym spuście. Nie jest jeszcze potwierdzone czy Joy-Cony mają wbudowany żyroskop i czy będzie można używać ich jak Wiilotów. W filmie prezentującym Nintendo Switch został również zaprezentowany nowy Pro Controller, który różni się od tego z WiiU umiejscowieniem gałki po prawej stronie.
Podsumowując, posiadając konsolę, stację dokującą i Joy-Con Grip otrzymujemy 3 opcje gry: na TV z padem zbudowanym na gripie, z ekranem i podłączonymi Joy-Conami, podobnie jak tryb off-TV w WiiU i na ekranie z odłączonymi padami.

2. Stacja dokująca.

W filmie został zaprezentowany system szybkiego przełączania pomiędzy graniem na TV a graniem mobilnym. Konsola włożona w stacje dokującą (Nintendo Switch Dock) będzie wyświetlać obraz na telewizor, ale kiedy tylko ją wyciągniemy płynnie przełączy się na swój wbudowany ekran. Jak będzie z tą płynnością i czy faktycznie zadziała to tak jak w materiale promocyjnym dowiemy się pewnie dopiero po premierze, ale sam system zrobił na nas ogromne wrażenie. Co jeszcze wiemy o Nintendo Switch Dock? Niestety nie wiele, możemy jedynie założyć że porty które widać na zdjęciach to USB i pozwolą na podłączenie zewnętrznych dysków. Możemy również założyć ze wyposażona jest w port HDMI do przesyłania obrazu wysokiej rozdzielczości.

3. Gry od zewnętrznych producentów.

Prezentacja poza wspomnianą wcześniej nową odsłoną The Legend of Zelda pokazuje kilka innych tytułów które są uruchomione na Nintendo Switch. Widzimy Splatoona, nie wiemy czy jest to nowa odsłona gry czy tylko przeportowana wersja z WiiU, co jednak rzuca się w oczy w czasie pokazywania tego tytułu, to multiplayer dla 4 graczy. Odpowiedź na pytanie czy jest to połączenie lokalne, czy konsola będzie posiadała moduł WiFi lub 3G/4G/LTE będziemy musieli zaczekać, aż Nintendo zaprezentuje oficjalną specyfikację sprzętu. Kolejne gry widoczne w trailerze, Mario Kart, prawdopodobnie nowa część, lub zmodyfikowana wersja Mario Kart 8. W tych kilku sekundach widzimy dwie nowości. Pierwsza to Boo jako grywalna postać, a druga to trzymanie dwóch przedmiotów na raz. W końcówce możemy zobaczyć też nową grę z Mario, jednak wiemy o niej jeszcze zbyt mało żeby sugerować jakiś konkretny tytuł.
Co ważne w czasie prezentacji widzimy dwie gry od innych producentów. Pierwsza to Skyrim od Bethesdy, a druga to prawdopodobnie NBA od Electronic Arts. obie te firmy zostały potwierdzone jako partnerzy przy produkcji gier na Nintendo Switch. W mailach, które zostały rozesłane do partnerów handlowych i do prasy podana jest lista około 50 producentów, wśród nich takie firmy jak CAPCOM, Ubisoft, Sega, Epic Games, Codemasters oraz dwie wspomniane wyżej. Wszystkich producentów przedstawia poniższa grafika.

Jak widać wiele jest jeszcze niewiadomych w związku z nową konsolą Nintendo, ale informacje które już poznaliśmy pozwalają sądzić, że otrzymamy bardzo ciekawy produkt z bogatą listą tytułów, o niebanalnym podejściu do sterowania i do grania przenośnego. A jakie jest wasze zdanie, czekacie na nową konsolę tak bardzo jak my?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl